Nawigacja

Nasze przedszkole Wizja przedszkola Katalog metod Realizowane programy Koncepcja przedszkola

Wizja przedszkola

Nasza wizja przedszkola  skłania się ku modelowi przedszkola środowiskowego,   w którym mają ze sobą do czynienia trzy równoprawne podmioty :  dziecko, rodzice  i nauczyciel; przedszkola twórczego, w którym każdego dnia rozwijają się,  zdobywają doświadczenie i wiedzę  mali mistrzowie zabawy:

• Przedszkole tworzy swoim wychowankom przyjazne i bezpieczne warunki wszechstronnego rozwoju, z uwzględnieniem ich potrzeb i możliwości.
  • Edukacja dzieci  ukierunkowana jest na uzyskanie gotowości do podjęcia nauki   w szkole. Przedszkole bada tę gotowość, prowadzi zajęcia wspomagające  i korygujące rozwój dziecka.
  •  Dzieci wyzwalają swój wewnętrzny świat poprzez posługiwanie się  różnymi sposobami ekspresji  słownej, muzycznej,  plastycznej, teatralnej i   ruchowej.
  • Respektując prawo rodziców do zabierania głosu w ważnych sprawach związanych z ich dzieckiem, nasze przedszkole  zabiega  o partnerską współpracę z rodzicami. Rodzice  są wspierani przez przedszkole w wypełnianiu ich roli wychowawczej.
  • Przedszkole stara się sprostać oczekiwaniom różnych środowisk lokalnych.  Promuje swoją działalność  nauczycieli, dzieci i rodziców.

Ideę przedszkola środowiskowego  widzimy  poprzez  współudział  przedszkola  w  życiu  najbliższego  otoczenia. Atrakcyjność  oferty  przedszkola  na  rzecz   środowiska i  wpływ  jaki  może wywierać  środowisko  na  przedszkole,   są  impulsem  zmieniającym atmosferę   przedszkola.

• "Słoneczna Jedynka" przedszkole nr 1 w Rumi
    ul. Rodziewiczówny 4